O mnie

Rozstanie może być przyjazne

Pomagam rozstającym się parom znaleźć porozumienie

oparte o wspólny cel – spokojną przyszłość

Umów konsultację

Zrób pierwszy krok i dowiedz się jak mogę ci pomóc. 15-minutowa bezpłatna konsultacja nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań.

Przystąp do mediacji

Wspólnie skupimy się na uzgodnieniach zamiast na konflikcie i znajdziemy rozwiązanie odpowiednie dla całej rodziny.

Wsparcie w przyszłości

Pozostań w kontakcie po zakończeniu mediacji. Korzystaj z moich materiałów, czytaj bloga lub umów się na konsultację, gdy życie przyniesie nowe wyzwania.

Joanna Tłoczek

prawnik-mediator sądowy w UK, tłumacz przysięgły

Jestem mediatorką praktykującą zgodnie z prawem angielskim. Pracuję zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pochodzę z Polski i chętnie pracuję dla moich rodaków, którzy, podobnie jak ja wyemigrowali do UK, ale także dla Brytyjczyków i par różnej narodowości.

Oferuję szeroko rozumiane mediacje rodzinne. Pracuję z rodzinami i parami międzynarodowymi, małżeństwami, parami w związkach partnerskich (civil partnerships) i związkach nieformalnych (konkubinat) oraz z parami tej samej płci.

Znam kulturę angielską od podszewki, dzięki czemu doskonale rozumiem problemy rodzin międzynarodowych. Ta wiedza pozwala mi dostosowywać usługi do indywidualnych potrzeb klientów.

Często pracuję z parami wywodzącymi się z dwóch kultur i mówiącymi w dwóch językach. Podczas takich mediacji skupiam się na zrozumieniu różnic kulturowych po to, aby strony mogły wynegocjować elastyczne, indywidualnie dopasowane porozumienie zapewniające im spokojną przyszłość.

Jestem Polką, absolwentką prawa Uniwersytetu Poznańskiego. Mieszkam w Swindon, UK. Zaczęłam pracować będąc jeszcze na studiach i przez prawie dwie dekady wykonywałam zawód prawnika, w tym osiem lat w Polsce, trzy lata w Kanadzie i osiem w Wielkiej Brytanii. W tamtym czasie zajmowałam różne dwujęzyczne stanowiska prawnicze, a w mojej pracy przeważały negocjacje oraz spory sądowe cywilne i handlowe. W międzyczasie studiowałam prawo w Anglii oraz uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego i mediatora.

Jako polska tłumaczka przysięgła oferuję moim klientom tłumaczenia dokumentów na potrzeby polskich sądów i innych instytucji. Posiadam również uprawnienia angielskiego tłumacza sądowego i wykonuję tłumaczenia ustne i pisemne zgodnie z wymogami angielskimi.

Pomagam moim klientom nabrać dystansu do konfliktu oraz stworzyć plan na dobrą przyszłość.

Nauczę cię, jak oddzielić osobę od problemu i skupić się na spokojnej przyszłości.

Polska Mediatorka
O mnie

Bądźmy w kontakcie

Co się stanie po rozwodzie? Czy wyprowadzić się z domu? Co dalej z mieszkaniem i kredytem?

Zadzwoń lub napisz do mnie i rozpocznij budowanie przyszłości, którą pokochasz.

Bezpłatna konsultacja

Zbuduj swojemu przeciwnikowi złoty most, przez który będzie mógł się wycofać.

Sun Tzu

Blog

W moich artykułach znajdziesz praktyczne informacje na temat mediacji i prawa w Anglii i Walii oraz wskazówki, które pomogą ci zapanować nad emocjonalną stroną rozstania.

Umów spotkanie

Podziel się wiedzą