Joanna Tłoczek
prawnik-mediator sądowy w UK, tłumacz przysięgły
Jestem mediatorką praktykującą zgodnie z prawem angielskim. Pracuję zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Pochodzę z Polski i chętnie pracuję dla moich rodaków, którzy, podobnie jak ja wyemigrowali do UK, ale także dla Brytyjczyków i par różnej narodowości.
Oferuję szeroko rozumiane mediacje rodzinne. Pracuję z rodzinami i parami międzynarodowymi, małżeństwami, parami w związkach partnerskich (civil partnerships) i związkach nieformalnych (konkubinat) oraz z parami tej samej płci.
Znam kulturę angielską od podszewki, dzięki czemu doskonale rozumiem problemy rodzin międzynarodowych. Ta wiedza pozwala mi dostosowywać usługi do indywidualnych potrzeb klientów.
Często pracuję z parami wywodzącymi się z dwóch kultur i mówiącymi w dwóch językach. Podczas takich mediacji skupiam się na zrozumieniu różnic kulturowych po to, aby strony mogły wynegocjować elastyczne, indywidualnie dopasowane porozumienie zapewniające im spokojną przyszłość.
Jestem Polką, absolwentką prawa Uniwersytetu Poznańskiego. Mieszkam w Swindon, UK. Zaczęłam pracować będąc jeszcze na studiach i przez prawie dwie dekady wykonywałam zawód prawnika, w tym osiem lat w Polsce, trzy lata w Kanadzie i osiem w Wielkiej Brytanii. W tamtym czasie zajmowałam różne dwujęzyczne stanowiska prawnicze, a w mojej pracy przeważały negocjacje oraz spory sądowe cywilne i handlowe. W międzyczasie studiowałam prawo w Anglii oraz uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego i mediatora.
Jako polska tłumaczka przysięgła oferuję moim klientom tłumaczenia dokumentów na potrzeby polskich sądów i innych instytucji. Posiadam również uprawnienia angielskiego tłumacza sądowego i wykonuję tłumaczenia ustne i pisemne zgodnie z wymogami angielskimi.
Pomagam moim klientom nabrać dystansu do konfliktu oraz stworzyć plan na dobrą przyszłość.

Nauczę cię, jak oddzielić osobę od problemu i skupić się na spokojnej przyszłości.
Polska Mediatorka

Bądźmy w kontakcie
Co się stanie po rozwodzie? Czy wyprowadzić się z domu? Co dalej z mieszkaniem i kredytem?
Zadzwoń lub napisz do mnie i rozpocznij budowanie przyszłości, którą pokochasz.
Zbuduj swojemu przeciwnikowi złoty most, przez który będzie mógł się wycofać.
Sun Tzu
Blog
W moich artykułach znajdziesz praktyczne informacje na temat mediacji i prawa w Anglii i Walii oraz wskazówki, które pomogą ci zapanować nad emocjonalną stroną rozstania.

Rozwód bez sądu w UK – tani i szybki
Szybki rozwód bez sądu jest możliwy. W tym artykule znajdziesz informacje o krokach potrzebnych do przeprowadzenia rozwodu bez wchodzenia na drogę sądową.

Sąd rodzinny w UK: kto jest kim
Jak angielski sąd rodzinny ustala opiekę nad dzieckiem? Moi klienci wierzą, że psycholog zbada ich dziecko i da sądowi złotą radę. Czy tak rzeczywiście jest? Zobacz czy psycholog ma swoje miejsce w postępowaniach rodzinnych.

Jak negocjować podczas mediacji
Czy mediator ma jakieś wytyczne dla swojej pracy podczas sesji mediacyjnych? Tak. Dziś opisuję metodę negocjacyjną, którą stosuję podczas mediacji z moimi klientami oraz wyjaśniam dlaczego ta metoda a nie inna.

Mediacja rodzinna w UK
Celem mediacji jest umożliwienie rozstającym się parom samodzielnego znalezienia praktycznych i sprawiedliwych rozwiązań na przyszłość. Nie myl mediacji z arbitrażem lub terapią par.

7 pomysłów na walentynki podczas rozwodu
Walentynki podczas rozwodu można nie tylko przetrwać, ale potraktować je jako swoją prywatną okazję do zadbania o siebie.

Rozwód w UK bez orzekania o winie
Angielskie prawo przewiduje rozwód bez orzekania o winie (no-fault divorce) i rozwód na wspólny wniosek stron. Dowiedz się jak to działa.

Family Mediation Week : Tydzień Mediacji Rodzinnych 2023
Zestawienie informacji i linków pomocnych podczas rozwodu, separacji i mediacji rodzinnych.

Co-parenting apps, czyli aplikacje dla rozwiedzionych rodziców: którą wybrać
Co-parenting apps pomagają w organizacji opieki nad dziećmi po rozwodzie. Dziś omawiam aplikacje mobilne dla rozwiedzionych rodziców.

Ugoda rozwodowa: podział majątku w Anglii i Walii
Podział majątku małżeńskiego w angielskim prawie nie ma sztywnych zasad. Liczy się, aby ugoda rozwodowa była sprawiedliwa i racjonalna.

Co-parenting: zgodne rodzicielstwo po rozwodzie
Jak wychowywać dzieci po rozwodzie? Co-parenting, po polsku współrodzicielstwo lub wspólne rodzicielstwo to metoda zyskująca na popularności.